Ancestors of Preben Gravgaard Kristensen

Name List

No Surname, <, [A], B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

[ABALLA-AF NEDRE LOTHRINGEN], AF NEDRE LOTHRINGEN-AGGERHOLM, AGGERHOLM-ANDERSDATTER, ANDERSDATTER-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ARNEBERG, ARNEBERG-AYERS


Names

Born

Died

ABALLA
  Jeffrey Kilanga [71227]
ABBOTT
  John Jacob [52785] born 21 Dec 1936 died 22 Jun 1983
ABILD
  Flemming Emil [9767]
  Hansine Christine [9769]
  Laura [12929]
  Maren [22189]
  Nina [9770]
  Peter Christoffer Simonsen [22188]
ABILDGAARD
  Anna Margrethe Larsen [17855] born 24 Dec 1888 died 9 Jul 1972
  Anton [26510] born 11 Sep 1869
  Benthe Marie [26504] born 28 Sep 1861
  Enevold [26506] born 31 Aug 1863
  Grethe Mona Alruna [10479]
  Jens Nielsen [26501] born 14 May 1831
  Karen Pedersdatter [14849]
  Lars Christian Pedersen [60571] born 11 Aug 1859
  Lars Kristian [26508] born 25 Oct 1865
  Niels Christian [26502] born 4 Aug 1859
  Niels [86360]
  Volmer [10480]
  Aage [86361]
ABILDHAUGE
  Henri Christensen [75806] born 2 Nov 1924 died 2003
ABILDHAVE
  Christen Christensen [14843] born Abt 1707 died 20 Dec 1768
  Christen Christensen [14850] born Abt 1666 died 1742
ABOULAFIA
  Jacob Edwin [79024] born 1945 died 1981
ABRAHAM
  Anna Louise Hennrietta [72444] born 17 Feb 1898 died 1993
  Emilie [3486] born 1910
  Ernest Henry [86065] born 1884
ABRAHAMSDATTER
  Sidsel Marie [36994] born 28 Aug 1793 died 3 Oct 1867
ABRAHAMSEN
  Agnete Henriette [71861]
  Anna Andrea [87056] born 20 Jul 1894
  Bent [23335] born 31 May 1927 died 2011
  Denise Lund [23334]
  Dorothy Grace [24540] born 19 Feb 1925 died 1 Feb 2010
  Halfdan Teemu Ruuhi [38666]
  Jørgen Larsen [19490] born 29 Mar 1836
  NN [48947]
  Ole [23325]
  Ole [28795] born 1758
  Susanne [23326]
  Tanya T. [23329]
  Tony [23327]
  Walther Tappio Ruuhi [38667]
ABRAHAMSON
  Lisa Ingeborg [20591]
ACHER
  Tina Mai [90876] born 16 Feb 1899 died 26 Oct 1957
ACHERMANN
  Ernst [73952]
  Karl Henry [73953] born 29 Feb 1904
ACKERMAN
  Winifred Lillian [59922] born 8 Mar 1886 died 29 Aug 1981
ADAIR
  Gail Shirley [87271] born 16 Jul 1927 died 19 Apr 2001
  Harvey Hartmann [87267] born 23 May 1866 died 17 Oct 1949
  Infant [87269] born 7 Dec 1928 died 7 Dec 1928
  Leslie Willard [87266] born 5 Mar 1898 died 30 Sep 1965
  Richard Allen [87270] born 4 Nov 1931 died 8 Apr 2017
  Richard Steven [87275] born 23 Dec 1952 died 19 Nov 1979
ADLER
  Henry [54499]
  Simon Henry [54498] born 1871
ADOLFSEN
  Berent [55183] born 1795
  Ditte Juel [10188]
  Ellen [10175]
  Frederik Philbert [55179] born 19 Sep 1844
  Georg Peter [10173]
  Knud Erik [10183]
  Kresten Georg [10182]
  Niels Jørgen [10184]
  Svend [10172]
AEBELOE
  Catharina [71140]
  Daniel Jonas [71141]
  Sabrina Jonas [71142]
AF ALBI
  Garsinde [518]
AF ALBON
  Vigo I le Vieux (Greve) [475] died Abt 1075
  Vigo II le Gra (Greve) [474] born 1025 died Abt 1079
  Vigo III (Greve) [473] died 1125
AF ANJOU
  Alix (Grevinde) [364] died After 1026
  Ermengard [459]
  Ermengard [590] born 1012 died 1076
  Fulk I le Roux (Greve) [462] born Abt 865 died Between 31 Aug 941 and 1 May 942
  Fulk II le Bon (Greve) [461] born 900 died Abt 960
  Fulk III Nerra (Greve) [591] born 979 died 1040
  Gotfred I Grisegonelle (Greve) [460] died 21 Jul 989
AF APULIA
  Mathilde (Grevinde) [530] died Abt 1111
  Robert Guiscard (Hertug) [531] born 1015 died 17 Jul 1085
  Tancret (Ridder) [532]
AF AQUITANIA
  Oda [751]
  Vilhelm IV Fier-à-Bras [586] born Abt 937 died 3 Feb 995
  Vilhelm IX le Jeune (Hertug) [583] born Abt 1071 died 10 Feb 1127
  Vilhelm V le Grand (Hertug) [585] born Abt 969 died 31 Jan 1030
  Vilhelm VIII (Hertug) [584] born Abt 1027 died 25 Sep 1086
AF ARAGON
  Andregoto Galindéz (Grevinde) [381]
  Dulce Ramonsdatter (Dronning) [499] born Abt 1160 died 1 Sep 1198
  Jimena (Grevinde) [403]
  Petronella "Erbin" (Dronning) [560] born 1135 died 13 Oct 1173
  Ramiro I (Konge) [563] born 1000 died 8 May 1063
  Ramiro II el Monje (Konge) [561] born Abt 1075 died 16 Aug 1147
  Sancho I (Konge) [562] born Between 1043 and 1045 died 1094
  Urraca Fernandéz (Grevinde) [382]
AF ARLES
  Boso (Markgreve) [434] born Abt 885 died Abt 938
  Constance (Grevinde) [359] born Abt 988 died 25 Jul 1032
  Richilda [491]
  Theobald (Greve) [435] died Between 887 and 898
  Willa [433] died After 966
AF ASSEL
  Hedwig [710] born Between 1075 and 1080 died After 1123
AF ASTURIA OG LEON
  Alfonso III el Grande (Konge) [399] born Between 838 and 848 died 20 Dec 912
  Bermudo I el Diacono (Konge) [402]
  Ordoño I (Konge) [400] died 866
  Ramiro I (Konge) [401] born Bef 791 died 850
AF AUELGAU
  Herman (Greve) [248]
AF AURIATE
  Roger I (Greve) [308]
AF AUSTRASIEN
  Majodomus [1714] died Abt 685
AF AUXERRE
  Ingelger [463] died Bef 929
AF AVERSA
  Atenulf [541]
AF BABENBERG
  Hedvig [256] born Abt 850 died 24 Dec 903
  Heinrich (Markgreve) [261] died 28 Dec 886
  Leopold I (Markgreve) [720] born 923 died 10 Jun 994
AF BALLENSTEDT
  Adalbert (Greve) [625]
  Albrecht (Greve) [623] born Abt 1030 died Abt 1080
  Eisicho (Greve) [624] died After 1059
AF BARCELONA
  Berengar Raimond I el Curvo (Greve) [504] born Abt 1006 died 26 May 1035
  Borrell II (Greve) [506] born Between 915 and 935 died 30 Sep 992
  Hunfrid de Ria [509] died 858
  Raimond Berenguer I el Viejo (Greve) [503] born Abt 1024 died 27 Mar 1076
  Raimond Berenguer III el Grande (Greve) [501] born 11 Nov 1082 died 1 Aug 1131
  Raimond Bergenguer II (Greve) [502] born After 1053 died 6 Dec 1082
  Raimond Borrell III (Greve) [505] born Abt 972 died 25 Feb 1018
  Ramon Berenguer I (IV) el Santo (Greve/Fyrste) [500] born Abt 1114 died 6 Aug 1162
  Richilda (Grevinde) [602] born Abt 906 died Bef 966
  Sibylla [371]
  Sunier (Greve) [507] born Abt 885 died 15 Oct 954
  Wilfred I el Velloso (Greve) [508] died Between 898 and 902
  Wilfred II (Greve) [603] born Abt 888 died 26 Apr 912
AF BAYERN
  Adelheid [575]
  Arnulf der Böse (Hertug) [678] born Between 885 and 890 died 14 Jul 937
  Judith [427] died 19 Apr 843
  Welf I (Greve) [428] died Abt 824
AF BAYEUX
  Berengar (Greve) [358]
  Popa (Grevinde) [357]
AF BELLÈME
  Mabel (Grevinde) [614] born Abt 1018 died 1082
  Vilhellm II Talvas (Greve) [615] died 1050
  Vilhelm I (Greve) [616] died 1028
  Yves I [618] born Abt 890 died Between 968 and 981
  Yves II den Gamle [617] died Abt 997
AF BERG-SCHELKLINGEN
  Zbyslaw "Salome" [231] born Bef 1101 died 27 Jul 1144
AF BIDGAU
  Gozelo (Greve) [660] born Abt 911 died Bef 943
AF BIGORRE
  Garsinde (Grevinde) [566] died After 993
  Gerberga (Grevinde) [564]
AF BLOIS
  Emma [587] born Abt 950 died After 27 Dec 1003
  Theobald I le Tricheur [588] born 908 died 16 Jan 975
AF BRETAGNE
  Conan I le Tort (Hertug) [457] died 27 Jun 992
  Judith [456] born Abt 982 died 1017
AF BULGARIA
  Maria (Prinsesse) [761] born Abt 1030
  Samuel (Tsar) [763] born 945 died 24 Oct 1015
  Troyan (Fyrste) [762] born Abt 990
AF BURGUND
  Adele [366]
  Adelheid (Kejserinde) [252] born Abt 931 died 16 Dec 999
  Adelheid [470] died Abt 960
  Agnes [337] born Abt 995 died 9 Nov 1068
  Ermengard [592]
  Gerberga [557] born Abt 985 died Between 1019 and 1024
  Gerberge [753] born Between 965 and 970 died Between 1016 and 1044
  Gisela [414] born Abt 1070
  Giselberg (Hertug) [368] died 956
  Henrique (Hertug) [329] born Abt 1035 died Between 1070 and 1074
  Henriques I (Greve) [328] born Abt 1070 died 1 Nov 1112
  Hildegard [558] died After 1104
  Konge Rudolf II [75] died 11 Jul 937
  Konrad II der Jüngere (Hertug) [282] born Bef 876
  Konrad III le Pacifique (Konge) [754] born 923 died 19 Oct 993
  NN [573]
  Otto Vilhelm (Greve) [417] born Abt 959 died 21 Sep 1026
  Renaud I (Greve) [416] born Abt 990 died 4 Sep 1057
  Richard le Justicier (Hertug) [574] died 921
  Robert I le Vieux [330] born Abt 1011 died 21 Mar 1076
  Rudolf (Hertug) [190] died 962
  Rudolf I (Konge) [281] born Abt 860 died 25 Oct 912
  Vilhelm I (Greve) [415] died 11 Nov 1087
AF BYSANTS
  Helena Lekapenna (Kejserinde) [293] died 19 Sep 961
  Isak II Angelos (Kejser) [785] born Abt 1155 died Jan 1204
  Konstantin VII Porphyrogennetos (Kejser) [290] born 905 died 9 Nov 959
  Leon VI Filosofus (Kejser) [291] born 1 Sep 866 died 11 May 912
  NN Angela [784]
  NN Synadena [773] died After 1077
  Romanos II (Kejser) [288] born 938 died 15 Mar 963
  Theodora Monomachus (Prinsesse) [204]
  Theodora [783] died 23 Jun 1246
  Theodul Synadenos [774]
  Theofano (Kejserinde) [289] born Abt 941 died Abt 970
  Theophano (Kejserinde) [250] born Abt 956 died 15 Jun 991
  Zoè Karbonopsina (Kejserinde) [292]
AF BÖHMEN
  Boleslav I den Grusomme [197] died 15 Jul 967
  Boleslav II den Fromme (Hertug) [303] died 7 Feb 999
  Borzivoj I (Hertug) [200] died 910
  Brzetislav I Fornyeren (Hertug) [301] born Abt 1002 died 10 Jan 1055
  Dobrawka [240] died 977
  Judith [233] born Abt 1057 died Abt 1085
  Udalrik (Hertug) [302] died 9 Nov 1034
  Wratislav I (Hertug) [199] died 921
  Wratislav II (Konge) [300] born Abt 1035 died 14 Jan 1092
AF CANOSSA
  Adalbert-Atto II (Markgreve) [322] died Bef 982
  Prangarda (Grevinde) [321]
AF CAPUA
  Aloara (Fyrstinde) [548] died Abt 993
  Gaitelgrima [538]
  Landulf I (Greve) [547] died 842
AF CAPUA OG BENEVENTO
  Atenulf I (Fyrste) [545] died 910
  Landulf I (Fyrste) [544] died 943
  Landulf II (Fyrste) [543] died 21 May 961
  Pandulf I Jernhode (Fyrste) [542] died 981
AF CARCASSONNE
  Arnold I [521] died Abt 957
  Arsinde (Grevinde) [523] died Abt 960
  Ermensinda (Grevinde) [519] born 972 died 1 Mar 1058
  Roger I den gamle (Greve) [520] born 949 died Abt 1012
AF CARLAD
  Adele (Grevinde) [552]
AF CASTILLA
  Elvira (Dronning) [407] died Abt 1027
  Fernan Gonzalez (Greve) [387] died 970
  Garcia I Fernandéz (Greve) [386] born 938 died 995
  Gonzalo Fernandéz [388]
  Nuña Elvira [384] died 1040
  Sancho I Garcé (Greve) [385] died Between 1017 and 1021
  Theresa [372] born Abt 1070 died 1 Nov 1130
  Urraca (Grevinde) [406] died 965
AF CASTILLA-LEON
  Alfonso VI el Bravo av (Konge) [373] born 1040 died 30 Jun 1109
  Fernando I el Grande [374] born 1017 died 27 Dec 1065
AF CLÉRIEUX
  Gotelena [496]
AF COMERSEE
  Railenda (Grevinde) [354]
AF COMMINGES OG CONSERANS
  Asnarius (Greve) [522]
AF CONTEVILLE
  Herluin [609] died After 1100
AF DILLINGEN
  Heilwig (Grevinde) [245]
AF ENGLAND
  Edgiva [645] died 948
  Edith (Prinsesse) [743] died 26 Jan 947
AF ESTE
  Adalbert I (Markgreve) [343] died Bef 960
  Bertha [324] died After 29 Dec 1037
  Otbert I (Markgreve) [342] died Bef 15 Oct 975
  Otbert II (Markgreve) [341] born Abt 945 died Between 1014 and 1021
AF FOIX
  Bernhard (Greve) [565] born 981 died Abt 1036
AF FORMBACH
  Udalrich (Greve) [706]
AF FRANKEN
  Adelheid [284]
  Gisela [426] born Abt 820 died After 1 Jul 874
  Heinrich (Greve) [738] born Abt 970 died 28 Mar 997
  Irmengard [447]
  Irmengard [492] born Abt 855 died 897
  Karl I der Grosse [270] born 2 Apr 747 died 28 Jan 814
  Karl Martell (Rigshovmester) [274] born Abt 690 died 29 Oct 741
  Kunigunde [662] born Abt 890
  Lothar I (Kejser) [266] born 795 died 29 Sep 855
  Ludvig I le Pieux (Kejser) [268] born Aug 778 died 20 Jun 840
  Ludvig II (Kejser) [493] born Abt 825 died 12 Aug 875
  Pipin le Bref (Konge) [272] born 714 died 24 Sep 768
AF FRANKRIKE
  Ermentrud [663] born Abt 870
  Hedvig [580] died After 1013
  Hugo I Capet (Konge) [332] born Between 938 and 941 died 24 Oct 996
  Karl II le Chauve (Tysk-romersk kejser) [642] born 13 Jun 823 died 6 Oct 877
  Karl III le Simple (Konge) [640] born 17 Sep 879 died 7 Oct 929
  Ludvig II le Bègue (Konge) [641] born 1 Nov 846 died 19 Apr 879
  Ludvig IV d'Outremer (Konge) [639] born Abt 921 died 10 Sep 954
  Robert I le Vaillant (Konge) [334] born 866 died 923
  Robert II le Pieux (Konge) [331] born 970 died 20 Jul 1031
AF FRIESLAND
  Reginhild [278]
AF FRIULI
  Adelheid [644] died After 10 Nov 901
  Eberhard (Markgreve) [424] died Abt 866
  Judith [681]
  Unruoch (Markgreve) [425]
AF GALICI
  Elvira Nuña (Grevinde) [404] died 922
AF GALICIA
  Mendo Gonzalez (Greve) [409]
AF GASCOGNE
  Sancha (Grevinde) [525] died 1027
AF GØTELAND
  Skogul-Toste [170]
AF HAINAUT
  Beatrix [579]
  Rainier I (Hertug) [445] born Abt 850 died Abt 915
  Rainier II (Greve) [572] born Abt 890 died After 932
  Rainier III (Greve) [571] born Abt 920 died 973
  Rainier IV (Greve) [570] born Abt 950 died 1013
AF HASPEN
  Irmengard [269] died 3 Oct 818
AF HERISTAL
  Pipin (Rigshovmester) [275] born Abt 640 died 16 Dec 714
AF ITALIA
  Adalbert (Konge) [418] born Abt 936 died Abt 970
  Berengar I (Kejser) [423] born Between 850 and 860 died 7 Apr 924
  Berengar II (Konge) [419] born Abt 900 died 6 Aug 966
  Bernhard (Konge) [339] born Abt 797 died 17 Oct 817
  Gandalmodis (Grevinde) [483]
  Gisela [422] born Between 880 and 885 died Between 910 and 915
  Hugo II [484]
  Ludvig III der Blinde (Kejser) [488] born Abt 883 died 928
  Pipin Karlmann [340] born Jul 773 died 8 Jul 810
AF IVREA
  Adalbert II (Markgreve) [420] died Abt 923
  Anskar (Markgreve) [421] died Abt 899
AF KIJEV
  Anastasia Yaroslavsdatter [320] born Abt 1021 died After 1074
  Dobroniega-Maria [235] born After 1011 died 1087
  Euphrosyne Mstislavsdatter [782] born Abt 1130 died Between 1174 and 1186
  Igor I Rurikovich (Storfyrste) [297] born 875 died 945
  Izyaslav I Yaroslavich (Storfyrste) [777] born 1024 died 3 Oct 1078
  Jaroslaw (Fyrste) [144]
  Mstislav I Vladimirovich (Storfyrste) [181] born 1076 died 15 Apr 1132
  Predslawa [775] born Abt 1085
  Svyatopolk II Izyaslavich (Storfyrste) [776] born 1050 died 16 Apr 1113
  Svyatoslav I Igoryevich (Storfyrste) [186] born Abt 942 died 972
  Vladimir I Svyatoslavich den Hellige (Storfyrste) [185] died 15 Jul 1015
  Vladimir II Vsevelodovich Monomakh (Storfyrste) [182] born Abt 1053 died 19 May 1125
  Vsevolod I Yaroslavich (Storfyrste) [183] born Abt 1030 died 13 Apr 1093
  Yaroslav I Vladimirovich den Vise (Storfyrste) [778] born Abt 988 died 20 Feb 1054
AF KINZIGGAU
  Tiemo I (Greve) [704] died Abt 1028
  Tiemo II (Greve) [703] died 7 Mar 1049
AF KROATIA
  Almos (Konge) [771] born Abt 1074 died 1129
AF KÄRNTEN
  Otto [739] born Between 948 and 950 died 4 Nov 1004
AF LA MARCHE
  Bernard I (Greve) [527] died 1047
AF LANDEN
  Begga [1715] died Abt 698
  Pipin [1716] born 590 died 639
AF LAON
  Bertrada [273] died 13 Jul 783
AF LAUSITZ
  Oda (Grevinde) [632]
AF LENZBURG
  Ancilia (Grevinde) [294]
AF LEON
  Alfonso V el Noble (Konge) [394] born 994 died 5 May 1027
  Bermudo II le Goutteux (Konge) [395] born 954 died 999
  Elvira (Dronning) [408] died 1052
  Ordoño II (Konge) [398] died Jan 924
  Ordoño III (Konge) [396] died Aug 955
  Ramiro II (Konge) [397] born Bef 922 died Abt 951
  Sancha (Dronning) [393] born 1016 died 13 Dec 1071
AF LIMOGES
  Almodis [529] died 1008
AF LONGWY
  Etienette [471] died After 1092
AF LORRAINE
  Hildegard [593] died 1046
AF LOTHRINGEN
  Alberada [443] born Between 930 and 935
  Bertha [436] born Abt 863 died 8 Mar 925
  Ezzo (Pfalzgreve) [242] born Abt 954 died 21 May 1034
  Gebhard I (Hertug) [749] died 22 Jun 910
  Giselbert (Hertug) [444] born Abt 890 died 2 Oct 939
  Konrad der Rote (Hertug) [740] born Between 910 and 920 died 10 Aug 955
  Lothar II (Konge) [437] born Abt 835 died 8 Aug 869
AF LUCCA
  Sigfred [323]
AF LURNGAU
  Berthold (Greve) [705]
AF LÖWEN
  Adele (Grevinde) [634] died 1083
  Lambert I (Greve) [636] born Abt 950 died 12 Sep 1015
  Lambert II (Greve) [635] born Abt 990 died After 21 Sep 1062
AF MECKLENBURG
  Mechtilde [6588]
AF MERCIA
  Eadburh [653]
AF METZ
  Adelheid [744] died Between 1040 and 1046
AF MIELNICK
  Ludmila den Hellige [201] died 15 Sep 927
AF MILHAUD
  Berengar II (Visegreve) [551]
AF MONTGOMERI
  Mathilde (Grevinde) [610] born Abt 1035
  Roger I den Store (Greve) [613] died 1045
  Roger II (Greve) [612] born Abt 1015 died 27 Jul 1094
AF MORTAIN
  Emma (Grevinde) [607] born Abt 1052
  Robert (Greve) [608] born Between 1035 and 1040 died 1091
AF MAASGAU
  Giselbert (Greve) [446] died After 877
AF NARBONNE
  Francon II (Vicomte) [600] died Bef 924
  Garsinde [598] born Abt 922 died Abt 974
  Odo (Vicomte) [599] died Abt 936
AF NAVARRA
  Garcia II Sanchez (Konge) [378] died 970
  Sancha (Prinsesse) [389] born Abt 910
  Sancho II Abarca (Konge) [377] died 994
  Teresa Florentina (Grevinde) [405] born Abt 915
  Tota (Dronning) [390]
AF NAVARRA-ARAGON
  Garcia III el Temblon (Konge) [376] died Bef 1000
  Sancho III el Major [375] born Bef 965 died 1045
AF NEDRE LOTHRINGEN
  Gerberga (Grevinde) [637] born Abt 975 died After 27 Jan 1018

© Informationer fra denne side må ikke bruges i anden sammenhæng uden tilladelse og uden angivelse af kilde.


No Surname, <, [A], B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

[ABALLA-AF NEDRE LOTHRINGEN], AF NEDRE LOTHRINGEN-AGGERHOLM, AGGERHOLM-ANDERSDATTER, ANDERSDATTER-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ANDERSEN, ANDERSEN-ARNEBERG, ARNEBERG-AYERS

Home | Table of Contents | Surnames | Name List

This website was created 2 Aug 2022 with Legacy 9.0, a division of MyHeritage.com; content copyrighted and maintained by preben@gravgaard-kristensen.dk